Οι πρώτοι υποψήφιοι της Λαϊκής Συσπείρωσης στην Ηγουμενίτσα PDF Εκτύπωση E-mail
Συντάχθηκε απο τον/την vdella   
Πέμπτη, 21 Φεβρουάριος 2019 19:28

laikiΣε κλίμα ενθουσιασμού έγινε η πρώτη συνάντηση του ψηφοδελτίου της «Λαϊκής Συσπείρωσης» στην Ηγουμενίτσα.

Κατά την συνάντηση συζητήθηκε ο τρόπος που η «Λαϊκή Συσπείρωση» θα δώσει την εκλογική μάχη.

Τονίσθηκε ότι ενιαίο είναι το μέτωπο ενάντια στα λαϊκά συμφέροντα, H Ε.Ε. σχεδιάζει, η Κυβέρνηση θεσμοθετεί και υλοποιεί.

Περιφερειακή και Τοπική Διοίκηση συγκεκριμενοποιούν τα μέτρα που ενισχύουν την κερδοφορία των επιχειρηματικών ομίλων, ενισχύουν την ανταποδοτικότητα προσθέτοντας νέους φόρους για τα λαϊκά στρώματα, πρωτοστατούν στην ιδιωτικοποίηση των υπηρεσιών, και υποδομών πχ Λιμάνι .

Άρα ενιαία θα δοθεί και η μάχη στις προσεχείς αναμετρήσεις. Στην συνάντηση αποφασίστηκε πρόγραμμα δράσης για το επόμενο διάστημα.

Αποφασίστηκε να δοθούν στην δημοσιότητα τα πρώτα ονόματα του ψηφοδελτίου της «Λαϊκής Συσπείρωσης» που αποτελείται από γνωστούς αγωνιστές της περιοχής μας , συνδικαλιστές που ήταν μπροστάρηδες στους αγώνες που αναπτύχθηκαν στον τόπου μας.

Αποφασίστηκε για το επόμενο διάστημα το ψηφοδέλτιο να μείνει ανοικτό σε κάθε αγωνιστή, κάθε άνθρωπο καλής θέλησης που θέλει να κάνει το βήμα και να συμπορευτούμε σε αυτή την μάχη, ακόμα και αν δεν συμφωνεί σε όλα μαζί μας.

Στήριξη στη «Λαϊκή Συσπείρωση» και στο ΚΚΕ σημαίνει πολιτική καταδίκη όσων μας έφεραν ως εδώ.

Σημαίνει λαϊκή αντιπολίτευση στην εφαρμογή των αποφάσεων της Ε.Ε., Κυβέρνησης και επιχειρηματικών ομίλων.

Να δυναμώσει η μόνη μαχητική λαϊκή αντιπολίτευση στην αντιλαϊκή πολιτική.

Οι υποψηφίοι Δημοτικοί Σύμβουλοι καθώς και ο πυρήνας των υποψήφιων περιφερειακών Συμβούλων από τον Δήμο της Ηγουμενίτσας είναι:

ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ:

ΔΗΜΑΣ ΔΩΡΗΣ Δημοτικός Σύμβουλος, Δ. Σ Ένωσης Συν/χων ΟΑΕΕ Θεσπρωτίας.

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ:

  1. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΒΑΣΙΛΗΣ Κτηνοτρόφος
  2. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ γ.γ. Εργατικού Κέντρου Θεσπρωτίας,Δ.Σ. οικοδόμων
  3. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ πρόεδρος Σωματείου Συνταξιούχων ΙΚΑ
  4. ΚΑΛΛΕΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ηλεκτρονικός
  5. ΚΑΡΙΜΑΛΗΣ ΝΙΚΟΣ εργαζόμενος στην καθαριότητα
  6. ΚΟΡΜΟΥΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ πρόεδρος Σωματείου Ι/Υ Θεσπρωτίας
  7. ΛΑΓΓΑΡΗΣ ΣΠΥΡΟΣ εκπ/κος,Γυμναστής
  8. ΜΠΟΥΡΓΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ηλεκτρολόγος,
  9. πρόεδρος Εργατικού Κέντρου Θεσπρωτίας
  10. ΝΤΑΣΗ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ Δ.Σ. Σωματείου Ι/Υ Θεσπρωτίας
  11. ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ οικοδόμος,Δ.Σ. Εργατικού Κέντρου Θεσπρωτίας
  12. ΠΑΠΑΝΤΩΝΙΟΥ ΕΛΣΑ Μαθηματικός
  13. ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ Συ/χος εφοριακός υπ/λος
  14. ΡΕΠΑΝΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ Δασκάλα
  15. ΤΖΩΡΤΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Ηλεκτρονικός,Δ.Σ.Εμπορικού Συλλόγου Ηγουμενίτσας
  16. ΤΣΑΚΟΥ ΕΛΕΝΑ Μηχανικός Ηλ/κων Υπολογιστών
  17. ΦΥΣΣΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ επαγγελματίας
  18. ΧΡΙΣΤΟΦΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, πρόεδρος Συλλόγου Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΠΕΡΙΦΕΡΙΑΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ:

  1. ΓΚΙΚΑΣ ΣΩΤΗΡΗΣ, πρόεδρος Συνδικάτου Οικοδόμων Θεσπρωτίας, Δ.Σ. ΕΚΘ
  2. ΔΗΜΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ, Φυσικός, Σ.Π. Ηπείρου Κ/Λ της ΚΝΕ
  3. ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΟΥ ΓΙΑΝΝΗΣ, γρ/τεας Κ.Ο. Ηγουμενίτσας
  4. ΥΦΑΝΤΗΣ ΣΠΥΡΟΣ, Πρόεδρος Σωματείου εργαζομένων ΟΤΑ
 
copyright ©2010 vdella.com -- powered by web-way