ANAKHΡΥΞΗ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ Π.Ε. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

Η ΑΝΤΙΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

 

Έχοντας Υπόψη:

  1. Τις διατάξεις :

α) Των παρ. 1 και 2 του άρθρου 39 του Π.Δ. 26/2012 «Κωδικοποίηση σ’ ενιαίο κείμενο των διατάξεων της νομοθεσίας για την εκλογή βουλευτών» (ΦΕΚ 57/Α’)

β) Του Π.Δ/τος 72/2012 «Διάλυση της Βουλής, προκήρυξη εκλογής Βουλευτών και σύγκλιση της νέας Βουλής (ΦΕΚ 125/Α’)»

γ) Του άρθρου 1 του Π.Δ. 381/2021 ¨Καθορισμός των βουλευτικών εδρών κάθε εκλογικής περιφέρειας για τις γενικές βουλευτικές εκλογές» (ΦΕΚ 332/Α’).

2.Την αριθ.  96/2012 απόφαση του Πρωτοδικείου Ιωαννίνων με την οποία ανακηρύχτηκαν οι αναφερόμενοι σ΄αυτήν υποψήφιοι βουλευτές της εκλογικής περιφέρειας Ιωαννίνων για τις εκλογές της 17ης Ιουνίου 2012.

3.Την αριθ. 74/2012 απόφαση του Α1΄ Πολιτικού Τμήματος  του Αρείου Πάγου, με την οποία ανακηρύχθηκαν οι αναφερόμενοι σ΄ αυτήν συνδυασμοί υποψηφίων βουλευτών της εκλογικής περιφέρειας Ιωαννίνων για τις ανωτέρω εκλογές.

4.Την αριθ. 74/2012 απόφαση του Α1΄ Πολιτκού Τμήματος  του Αρείου Πάγου, με την οποία ανακηρύχθηκαν οι υποψήφιοι βουλευτές Επικρατείας κάθε κόμματος για τις ίδιες εκλογές.

ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΟΥΜΕ ΟΤΙ

 

1.Για τις γενικές βουλευτικές εκλογές της 17ης Ιουνίου 2012 ανακηρύχτηκαν για την εκλογική περιφέρεια Ιωαννίνων

Α. Οι κατωτέρω συνδυασμοί κομμάτων και συνασπισμών κομμάτων :


α. ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ (ΝΔ)

1  . ΤΑΣΟΥΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του  ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ

2  . ΚΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ

3  . ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΝΑ – ΜΙΣΕΛ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

4  . ΣΙΑΚΑΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

5. ΤΣΙΑΛΙΑΜΑΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

6. ΤΥΡΟΥ-ΟΥΖΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΝΑΤΑΣΣΑ) του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ

7. ΚΟΛΟΚΑΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ του ΜΙΛΤΙΑΔΗ

β. ΣΥΡΙΖΑ ΕΝΩΤΙΚΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΜΕΤΩΠΟ

1  . ΜΑΝΤΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

2  . ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ

3  . ΜΠΑΣΙΟΥΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ

4  . ΚΑΣΤΑΝΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ

5  . ΓΟΔΕΒΕΝΟΣ ΠΕΤΡΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

6  . ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

7  . ΣΠΕΓΓΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ-ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

γ. ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ (ΠΑ.ΣΟ.Κ)

1  . ΚΑΣΣΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ

2  . ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ  του ΣΩΚΡΑΤΗ

3  . ΧΑΤΖΗΕΦΡΑΙΜΙΔΗΣ ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ (ΜΑΚΗΣ) του ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ

4  . ΚΙΤΣΑΝΟΥ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ του ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ

5  . ΦΙΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

6  . ΝΤΟΥΛΙΑ ΠΕΡΣΕΦΟΝΗ (ΠΕΡΣΗ) του ΟΡΕΣΤΗ

7  . ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

δ. ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ-ΠΑΝΟΣ ΚΑΜΜΕΝΟΣ

1  .  ΧΗΤΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

2   . ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

3  .  ΚΑΡΑΜΠΑΛΗ ΕΥΓΕΝΙΑ – ΜΑΡΘΑ (ΖΕΝΙΑ) του ΙΩΑΝΝΗ

4  .  ΔΕΛΗ ΚΟΥΡΑ ΧΑΡΟΥΛΑ του ΠΑΝΤΕΛΗ

5  . ΜΠΙΣΤΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

6  . ΜΟΥΛΙΑΣ  ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

7  . ΠΑΠΑΓΓΕΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ

ε. ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

1  . ΕΞΑΡΧΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΠΑΚΟΣ) του ΘΕΟΦΑΝΗ

2  . ΠΡΕΝΤΖΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

3  . ΤΣΟΥΜΑΝΗ ΟΛΓΑ (ΟΛΥ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

4  . ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΤΑΚΗΣ) του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ

  1. 5.   ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ ΛΑΜΠΡΟΣ του ΠΑΥΛΟΥ

6. ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ  

7. ΤΣΩΛΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

 στ. ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ – ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

1  . ΜΠΙΜΠΟΣ ΙΑΣΟΝΑΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

2  . ΤΣΑΓΚΑΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

3.  ΖΕΡΒΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

4.  ΓΙΑΝΝΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

5.  ΚΑΣΙΔΙΑΡΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

ζ. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ

1  . ΣΚΟΠΟΥΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

2  . ΣΙΑΚΑΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

3  . ΣΟΦΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

  1. 4    ΓΚΟΓΚΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

5  . ΜΑΤΙΚΑ (ΧΡΙΣΤΟΓΙΑΝΝΗ) ΧΡΥΣΑΝΘΗ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

6  . ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

7  . ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΔΗΜΟΣΘΕΝΟΥΣ

η. ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ ΚΙΝΗΜΑ (ΠΑΝ.ΚΙ)

1. ΧΩΡΑΒΑΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ

θ. ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΠΑΡΑΤΑΞΗ συνεχιστών του ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ

1. ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

ι. ΚΙΝΗΜΑ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ

1. ΓΚΙΚΑ ΙΩΑΝΝΑ του ΝΙΚΗΤΑ

ια. ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΠΙΔΑ

1. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

ιβ. Κόμμα Πειρατών Ελλάδας

1. ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ

ιγ. ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ

1  . ΓΚΙΖΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

2  . ΓΡΑΒΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΦΙΛΙΠΠΟΥ

3  . ΚΟΥΡΙΑ ΣΩΤΗΡΙΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

4  . ΜΠΛΙΑΤΣΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

5  . ΜΠΟΥΤΖΗ ΣΜΑΡΑΓΔΑ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ

ιδ. ΛΑΪΚΟΣ ΟΡΘΟΔΟΞΟΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ Γ. ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗΣ (ΛΑ.Ο.Σ.)

1  . ΓΚΙΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΤΑΚΗΣ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

2  . ΤΣΑΓΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

3  . ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΛΑΜΠΡΙΝΟΥ

  1. 4    ΖΙΑΜΠΙΡΗ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΡΙΓΩ) του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ – ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ

5  . ΤΖΙΜΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

6  . ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ του ΙΩΑΝΝΗ

7  . ΠΑΠΑΝΤΩΝΙΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

ιε. Οικολόγοι Πράσινοι

1  . ΜΠΟΥΚΑΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

2  . ΔΗΜΑΡΑ ΜΑΡΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

3  . ΒΑΪΜΑΚΗ ΕΥΤΥΧΙΑ του ΜΙΧΑΗΛ

4  . ΝΤΟΥΡΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ του ΟΔΥΣΣΕΑ

5  . ΤΣΑΛΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

ιστ. ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΠΗ -ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α. – Μέτωπο της αντικαπιταλιστικής, επαναστατικής, κομμουνιστικής Αριστεράς και της ριζοσπαστικής Οικολογίας

1  . ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ΠΕΤΡΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

2  . ΖΗΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ

3  . ΗΛΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

4  . ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗΣ ΑΓΙΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ

5  . ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΑΚΟΥ ΣΤΕΡΓΙΑΝΗ του ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ

6  . ΜΑΛΑΜΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

7  . ΣΥΝΔΡΕΒΕΛΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΒΟΥΛΑ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

ιζ. ΚΚΕ (μ-λ) – Μ-Λ ΚΚΕ ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ

1  . ΓΡΑΒΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΔΗΜΟΣΘΕΝΗ

2  . ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

3  . ΚΟΥΤΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ

4  . ΜΠΟΥΤΣΟΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΠΑΥΛΟΥ

5  . ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΠΕΤΡΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

6  . ΡΑΠΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

ιη.δημιουργία, ξανά! (δημιουργία ξανά!-Δράση-Φιλελεύθερη Συμμαχία)

1  . ΜΑΚΡΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

2  . ΤΖΙΜΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ

3  . ΚΥΡΤΣΟΓΛΟΥ ΕΥΘΥΜΙΟΣ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ

4  . ΤΑΜΒΑΚΟΛΟΓΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ-ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΕΥΘΥΜΙΟΥ

5  . ΠΑΠΑΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ

Δ.  Οι κατωτέρω συνδυασμοί υποψηφίων της Επικρατείας

α. ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ (ΝΔ)

1  . ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ ΘΕΟΔΩΡΑ (ΝΤΟΡΑ) του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

2  . ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΧΡΙΣΤΟΦΑ

3  . ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ ΧΡΥΣΑΝΘΟΣ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ

4  . ΜΙΧΕΛΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ

5  . ΚΟΝΟΦΑΓΟΣ ΗΛΙΑΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

6  . ΣΑΛΗ-ΠΑΠΑΣΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

7  . ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

8  . ΛΑΜΠΡΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ

9  . ΒΑΧΑΒΙΩΛΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

10. ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΛΑΜΠΡΟΥ

11. ΛΥΓΟΥΡΑ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

12. ΤΣΟΜΩΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

β. ΣΥΡΙΖΑ ΕΝΩΤΙΚΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΜΕΤΩΠΟ

1  . ΓΛΕΖΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

2  . ΦΩΤΙΟΥ ΘΕΑΝΩ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

3  . ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

4  . ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΕΣΘΗΜΑΝΗ (ΜΑΝΙΑ) του ΘΕΟΔΩΡΟΥ

5  . ΚΥΠΡΑΙΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

6  . ΚΑΜΤΣΙΔΟΥ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

7  . ΚΟΥΒΕΛΑΚΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

8  . ΣΠΑΝΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

9  . ΣΒΙΓΚΟΥ ΟΥΡΑΝΙΑ (ΡΑΝΙΑ) του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

10. ΣΑΚΕΤΤΑΣ ΣΠΥΡΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

11. ΒΑΪΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ  (ΝΤΙΝΑ) του ΘΩΜΑ

12. ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ  (ΣΤΑΘΗΣ) του ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ

γ. ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ (ΠΑ.ΣΟ.Κ)

1  . ΔΗΜΑΣ ΠΥΡΡΟΣ του ΒΙΚΤΩΡΟΣ

2  . ΓΕΝΗΜΑΤΑ ΦΩΤΕΙΝΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

3  . ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΜΑΡΙΝΟΥ

4  . ΚΑΡΥΩΤΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

5  . ΣΤΑΜΑΔΙΑΝΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

6  . ΤΣΑΥΤΑΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ

7  . ΦΛΑΜΠΟΥΡΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ

8  . ΠΑΠΑΔΑΤΟΥ ΑΡΤΕΜΙΣ του ΜΙΧΑΗΛ

9  . ΚΟΝΤΟΓΕΩΡΓΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

10. ΠΑΝΤΟΥ ΑΝΝΑ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

11. ΜΠΡΙΛΑΚΗΣ ΦΡΑΓΚΙΣΚΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

12. ΣΟΥΛΑΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΜΑΤΘΑΙΟΥ

δ. ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ-ΠΑΝΟΣ ΚΑΜΜΕΝΟΣ

1  . ΚΟΥΪΚ ΤΕΡΕΝΣ – ΣΠΕΝΣΕΡ- ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΦΙΛΙΠΠΟΥ

2  . ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

3  . ΚΥΡΑΤΖΗ ΕΥΔΟΚΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ-ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

4  . ΧΑΤΖΗΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

5  . ΘΕΟΦΑΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΙΑΣΟΝΟΣ

6  . ΒΑΜΒΟΥΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ

7  . ΚΑΤΣΑΝΕΒΑΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ

8  . ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ

9  . ΓΙΑΜΑΙΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ

10. ΤΣΑΛΙΔΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

11. ΣΤΑΝΩΤΑΣ-ΤΟΓΚΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ

12. ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ

ε. Κομμουνιστικό Κόμμα Ελλάδας

1  . ΠΑΦΙΛΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ

2  . ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

3  . ΧΙΩΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

4  . ΜΠΑΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ

5  . ΖΑΡΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του ΣΓΟΥΡΟΥ– ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

6  . ΜΑΪΛΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

7  . ΜΠΟΓΙΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

8  . ΝΙΚΟΛΑΪΔΟΥ ΒΑΡΒΑΡΑ (ΒΕΡΑ) του ΑΡΙΣΤΑΡΧΟΥ

9  . ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ

10. ΠΡΩΤΟΥΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

11. ΣΚΥΛΛΑΚΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΗΛΙΑ

12. ΣΟΦΙΑΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ

στ.ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ – ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

1  . ΠΑΠΠΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΗΛΙΑ

2  . ΑΝΥΦΑΝΤΗΣ ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

3  . ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

4  . ΑΛΕΥΡΑΣ ΛΥΚΟΥΡΓΟΣ του ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ

5  . ΠΑΠΠΑΣ ΗΛΙΑΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ

ζ. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ

1  . ΛΥΚΟΥΔΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ

2  . ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ

3  . ΒΑΣΙΛΙΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (ΒΑΣΙΛΗΣ) του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

4  . ΚΟΤΑΜΑΝΙΔΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

5  . ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

6  . ΜΟΔΙΝΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΟΘΩΝΟΣ

7  . ΜΠΕΖΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ

8  . ΓΚΟΡΟΥ ΑΘΗΝΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

9  . ΠΟΛΥΚΑΝΔΡΙΩΤΗ ΟΥΡΑΝΙΑ-ΜΑΡΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ

10. ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

11. ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

12. ΛΙΒΑΔΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ

η. ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΠΑΡΑΤΑΞΗ συνεχιστών του ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ

1  . ΚΟΥΡΓΙΑΝΤΑΚΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ

2  . ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

3  . ΚΡΟΝΤΗΡΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

θ. ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΠΙΔΑ

1.  ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

2.  ΠΑΡΑΣΙΔΟΥ ΕΥΔΟΞΙΑ του ΙΩΑΝΝΟΥ

ι. ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ

1  . ΞΕΚΟΥΚΟΥΛΩΤΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

2  . ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

ια. ΛΑΪΚΟΣ ΟΡΘΟΔΟΞΟΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ Γ. ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗΣ (ΛΑ.Ο.Σ.)

1  . ΠΛΕΥΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

2  . ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

3  . ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΥ-ΤΣΑΡΟΥ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ

4  . ΙΟΡΔΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του ΜΑΡΚΟΥ

5  . ΟΙΚΟΝΟΜΑΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

6  . ΔΑΣΚΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ του ΑΧΙΛΛΕΩΣ

7  . ΣΤΕΦΑΝΟΥΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

8  . ΚΟΨΑΧΕΙΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΟΥ ΔΙΟΜΗΔΗ

9  . ΧΟΝΔΡΟΝΙΚΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ

10. ΚΑΡΟΥΝΤΖΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

11. ΚΑΨΟΚΑΒΑΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

12. ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

ιβ. Οικολόγοι Πράσινοι

1  . ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ( ΓΙΑΝΝΗΣ) του ΦΩΤΙΟΥ

2  . ΜΥΛΩΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΝΙΚΟΣ) του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

3  . ΤΣΑΚΛΑΓΚΑΝΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΑΓΓΕΛΟΥ

4  . ΜΠΛΙΩΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

5  . ΚΟΥΜΠΙΟΣ ΜΙΧΑΗΛ (ΜΙΧΑΛΗΣ) του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

6  . ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ (ΛΕΥΤΕΡΗΣ) του ΜΙΧΑΛΗ

7  . ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

8  . ΓΙΑΝΝΙΡΗΣ ΗΛΙΑΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

9  . ΜΠΙΜΠΑΣΗΣ ΦΩΤΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

10. ΛΕΜΠΕΣΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΚΑΤΙΑ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

11. ΔΑΣΚΑΛΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ

12. ΔΙΑΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΚΩΣΤΑΣ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

ιγ. ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΠΗ -ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α. – Μέτωπο της αντικαπιταλιστικής, επαναστατικής, κομμουνιστικής Αριστεράς και της ριζοσπαστικής Οικολογίας

1  . ΡΟΥΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΤΗΛΕΜΑΧΟΥ

2  . ΑΡΧΟΝΤΗΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ

3  . ΖΟΡΜΠΑΛΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ (ΑΛΕΚΑ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

4  . ΚΟΙΛΑΚΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ (ΣΥΛΒΙΑ) του ΙΩΑΝΝΗ

5  . ΜΑΡΚΕΤΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ

6  . ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ

7  . ΠΑΠΑΔΕΔΕ ΦΛΩΡΑ του ΜΙΧΑΗΛ

8  . ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΣ ΚΙΜΩΝ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ

9  . ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ ΙΩΑΝΝΑ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ

10. ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ

11. ΣΤΥΛΛΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΕΡΣΗ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ

12.ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

ιδ. δημιουργία, ξανά! (δημιουργία ξανά!-Δράση-Φιλελεύθερη Συμμαχία)

1  . ΛΥΜΠΕΡΑΚΗ ΑΝΤΙΓΟΝΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

2  . ΠΕΪΤΣΙΝΗΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ του ΜΑΡΚΟΥ

3  . ΔΡΑΓΟΥΜΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ του ΜΑΡΚΟΥ

4  . ΠΑΝΟΥΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΠΕΤΡΟΥ

5  . ΠΑΠΑΔΗΜΑ ΕΥΓΕΝΙΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

6  . ΜΠΟΥΜΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ

7  . ΣΙΓΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΣΩΚΡΑΤΗ

8  . ΠΑΝΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ

9  . ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

10. ΚΑΣΙΜΑΤΗ ΑΙΜΙΛΙΑ του ΜΑΡΚΟΥ

11. ΞΑΦΑ ΜΙΡΑΝΤΑ του ΗΛΙΑ

12. ΓΟΥΣΕΤΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

2. Η παρούσα να τοιχοκολληθεί με φροντίδα των κ.κ. Δημάρχων, στην εξώθυρα των καταστημάτων ψηφοφορίας και στα δημοσιότερα μέρη του Δήμου και των Συνοικισμών, το βραδύτερο μέχρι την Πέμπτη ημέρα πριν την ημέρα της εκλογής, ήτοι μέχρι την 14η Ιουνίου 2012 και να δημοσιευθεί εφόσον είναι δυνατόν.

Η ΑΝΤΙΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΚΑΛΟΓΙΑΝΝΗ ΘΕΟΔΩΡΑ (ΤΑΤΙΑΝΑ)